Get Adobe Flash player
Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Hania Winter

Hania Winter urodziła się 10.10.2008 roku w ciężkiej zamartwicy (niewydolna oddechowo i krążeniowo ,na 0 punktów w skali Appgar)
Po reanimacji i wygranej walce o życie ,została przekazana na OIOM noworodkowy, gdzie spędziła dwa tygodnie.
Walka o życie ,jaką Hania wygrała wówczas trwa po dzień dzisiejszy i trwać będzie ! Walka o lepsze życie !
Hania wskutek okołoporodowego niedotlenienie mózgu choruje na mózgowe porażenie dziecięce-postać spastyczna czterokończynowa i wiotka na osi głowa- tułów.
Dodatkowo Hania urodziła się z rozszczepem wargi i podniebienia miękkiego zoperowanych kolejno w 2009 i 2010 roku.
Hania jest dzieckiem leżącym, bez kontaktu słownego. Jednak mimo tak wielu przeżyć i codziennego zmagania się z bólem towarzyszącym spastyce , Hania jest bardzo wesołą ,uśmiechniętą i rezolutną dziewczynką. Uwielbia słuchać jak czyta się jej książeczki, opowiada. Lubi gdy poświęca się jej czas na zabawę i spacery.
Porażenie spastyczne czterokończynowe świadczy o tym, że ręce i nogi objęte są nieprawidłowym tj. wzmożonym napięciem mięśniowym. Spastyka jest bardzo silna. Blokuje stawy-prowadząc do ich deformacji a nadmierne i długotrwałe występujące napięcie powoduje powstanie przykurczów. Kończyny objęte swastyką przyjmują ustawienie zgięciowe co w bardzo dużym stopniu utrudnia i ogranicza zakres ruchów
Leczenie spastyczności jest bardzo złożone.
Przede wszystkim liczy się rehabilitacja i zabiegi fizykoterapeutyczne i inne formy usprawniania i poprawiania stanu zdrowia.
Odpowiednio dobrane zabiegi, ćwiczenia i terapie mogą i pozwalają obniżać napięcie mięśni, poprawiać wzorce ruchowe i zapobiegać bądź opóźniać wystąpienie zmian wtórnych takich jak przykurcze mięśni i deformacje kostne.
Hania wymaga:
– intensywnej i długotrwałej rehabilitacji, zbiegów fizykoterapeutycznych dodatkowych terapii (w warunkach stacjonarnych-przychodnie, dom oraz podczas wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne)
– opieka lekarska (neurolog, pediatra ) oraz ortopedyczna
– zaopatrzenie w odpowiednio dopasowane wg potrzeb i schorzenia sprzęty rehabilitacyjne, ortopedyczne oraz codziennego użytku.
Niestety to wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami
Aby wspomóc Hanie pieniądze należy wpłacać na konto nr.84 2030 0045 1110 0000 0409 6940 BGŹ   z dopiskiem Hania Winter