Get Adobe Flash player
Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Miłosz Turek

Miłosz Turek

Miłoszek urodził się 23.07.2013 r. jako wcześniak. Przez pierwsze swoje miesiące był zdrowym dzieckiem. W 5 miesiącu życia zachorował na obturacyjne zapalenie oskrzeli i od tego momentu stały się one u niego przewlekłe. Przez następne miesiące i lata zapalenia oskrzeli pojawiały się systematycznie. Po kilku hospitalizacjach i wizytach w specjalistycznych poradniach, zdiagnozowano u niego astmę oskrzelową oraz znacznie obniżoną odporność organizmu. Przez okres zachorowań Miłoszek przyjmował leki rozszerzające oskrzela w postaci tabletek i sterydów podawanych wziewnie. Leki te przyjmuje obecnie na stałe. W tym okresie przyznano mu także pierwsze orzeczenie o niepełnosprawności.
Okres częstych zachorowań oraz duszności z zapaleniem oskrzeli wpłynął negatywnie na organizm Miłoszka. Zatrzymał się u niego rozwój mowy. Po konsultacji psychologicznej, w wieku 2,5 lat został on skierowany na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, które jest systematycznie realizowane do dziś. Terapie pedagogiczne, logopedyczne i ruchowe postymulowały Miłoszka, ponieważ zaczął on mówić.
Niestety niektóre rzeczy u Miłoszka zaczęły nas rodziców niepokoić. Trafiliśmy wtedy do poradni wad postawy. Lekarz specjalista rehabilitant, po wywiadzie i szczegółowym badaniu, zdiagnozował u synka całościowe zaburzenia rozwoju. Wykrył wadę postawy skoliozę, słabą koordynację mięśni brzucha, wystające łuki żebrowe w klatce piersiowej, przykurcze stawów biodrowych, płaskostopie, przetrwałe odruchy ATOS i STOS oraz dodatkowo osłabione napięcie mięśniowe i asymetrię. Lekarz skierował wtedy Miłoszka na zabiegi rehabilitacyjne, m.in. masaże, indywidualne ćwiczenia metodą PNF oraz metodami neurorozwojowymi, terapię z elementami SI. Obecnie Miłosz jest systematycznie rehabilitowany w kilku miejscach. Ma za sobą także pobyt w sanatorium i na turnusie reahabilitacyjnym. Jest pod stała kontrolą poradni alergologicznej, laryngologicznej, rehabilitacyjnej, neurologicznej, logopedycznej i psychologicznej.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Miłoszka oraz kontynuowanie rehabilitacji w formie zabiegów i turnusów. Wiadomo, że tylko systematyczna praca ze specjalistami wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój Miłoszka. Niestety koszty rehabilitacji są duże a nas rodziców nie stać na jej ciągłe finansowanie, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc.

Aby wesprzeć Miłosza pieniądze należy wpłacać na konto :
Nr 84203000451110000004096940 BGŻ  z dopiskiem Miłosz Turek