Get Adobe Flash player
Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Wiktor Dulik

WIKTOR DULIK
Wiktor jest niespełna trzyletnim chłopcem, u którego w dniu 18.01.2024 rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Musiał zamienić na co najmniej kilka tygodni swój pokój, który dzielił ze starszą siostrą na salę szpitalną w Przylądku Nadziei we Wrocławiu, gdzie przez cały czas jest przy nim mama. W Klinice od razu rozpoczęto leczenie zgodnie z protokołem AIEOP – BFM 2017 POLAND. Chłopiec został poddany sterydoterapii, następnie podłączono Wiktorkowi kroplówki płuczące aby przygotować organizm do podania pierwszej dawki chemii. W dniu 25 stycznia 2024 została podana pierwsza dawka leku i pomimo podawanych leków przeciwwymiotnych był to bardzo ciężki dzień dla tak małego człowieka… udało mu się przespać zaledwie 3 godziny w ciągu doby.
Na tą chwilę oczekujemy pozytywnej reakcji organizmu na podjęte leczenie ale to dopiero czas zweryfikuje nasze nadzieje i wiarę w to, że uda nam się szybko pokonać tą chorobę. Jesteśmy po pierwszej konsultacji z dietetykiem onkologicznym, aby ustalić najodpowiedniejszą dietę. Czekamy na badania kardiologiczne i neurologiczne.
Może zaistnieć potrzeba przetoczenia krwi u Wiktorka i w związku z tym poszukujemy kontaktu do cudownych osób, które mają bardzo rzadką grupę krwi 0Rh- i zechcą się nią podzielić w razie potrzeby z naszym synkiem.
Radosny i uśmiechnięty dotąd chłopczyk jest obecnie bardzo bladziutki i osłabiony ale dzielnie znosi wszelkie zalecenia lekarzy i podjęte leczenie, powtarzając za każdym razem: „dobrze, zgadzam się, ale jak mamusia będzie obok”. Nie wiemy, co nas czeka, ale zdajemy sobie sprawę, że walka o zdrowie i życie naszego synka dopiero się rozpoczęła i dlatego będziemy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie.
Aby wesprzeć Wiktorka pieniądze należy wpłacać na
konto 84 2030 0045 1110 0000 0409 6940 BNP PARIBAS
z dopiskiem Wiktor Dulik