Get Adobe Flash player
Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Edyta Wożniak

        Edyta  Wożniak

Urodziłam się (1986)  w stanie krytycznym z wrodzonym, zwichniętym stawem biodrowym.

Po wielu interwencjach medycznych, ratujących  życie, zostałam zabrana przez mamę do domu. Mimo negatywnych rokowań, przeżyłam i dorastałam w zdrowiu.

 

Uczęszczałam do normalnych szkół. Prócz ograniczenia ruchowego (utykania) i mocnego skrzywienia kręgosłupa, prowadziłam normalne życie. Jednak z czasem  mój stan  zaczął się pogarszać. Skrzywienie kręgosłupa pogłębiało się a garb na plecach robił się coraz większy.

 

W 2006 roku przeszłam zabieg wydłużania uda lewego, w roku 2008 korektę kręgosłupa, a w 2011 artrodezę stawu biodrowego lewego. Niestety, operacje te przyniosły odwrotny skutek – jeszcze większe ograniczenia ruchowe i to w dodatku bardzo bolesne. Lekarze odmówili dalszej pomocy gdyż uznali, że może to być zbyt ryzykowne.

 

Postanowiłam się nie poddawać, szukałam w całej Polsce lekarzy, którzy ulżą moim cierpieniom. W między czasie doszły problemy z oddychaniem, po czym została wykryta przepuklina przeponowa, operowana w 2013r.

 

W roku 2014 udało się znaleźć klinikę, w której zdecydowano się podjąć kolejnych operacji .

Stan  zdrowia pogarsza się i wymaga ciągle opieki lekarskiej. W ubiegłym roku doszło do odnowienia przepukliny płucnej. Operacja była bardzo ryzykowna ale konieczna. Ze względu na ekstremalną kifoskoliozę, przepukliny będą się niestety odnawiać. Nim jednak dojdzie do korekcji kręgosłupa, konieczne jest założenie endoprotezy biodrowej. W 2015 roku poddałam się takiej próbie , która zakończyła się złamaniem miednicy, z uwagi na co zabieg odroczono. Dodatkowo  zmagam się z kamicą pęcherzyka żółciowego i leczę się na jaskrę i krótkowzroczność.

 

Wysokie koszty leczenia , konsultacji medycznych oraz  rehabilitacji przewyższają możliwości finansowe mojej rodziny. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które są w stanie wesprzeć mnie w walce o zdrowie i życie. Będę wdzięczna za każdą, nawet najmniejsza pomoc.

Aby wesprzeć Edytę pieniądze należy wpłacać na NR konta 84 2030 0045 1110 0000 0409 6940 BNP PARIBAS z dopiskiem Edyta Wożniak