Get Adobe Flash player
Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Karol Krupa

Karol Krupa
Karol Krupa urodził się 18.11.2017r. z bardzo rzadką wadą genetyczną – Zespół Koolena de Vries, niesie za sobą wiele problemów zdrowotnych. Karol urodził się z bardzo niskim napięciem mięśniowym, brakiem umiejętności ssania, miał także wadę serca – ubytek między przedsionkami, przetrwałym przewodem tętniczym Botalla oraz dwupłatkową zastawką aorty , która była wykryta już podczas ciąży, w trakcie badań prenatalnych, oraz kontrolowana jest od narodzin, aż po dzień dzisiejszy (5lat).
W wieku 2,5 miesiąca życia przeszedł operację serduszka – ubytek między przedsionkami został zamknięty oraz przetrwały przewód tętniczy Botalla także, ale wciąż musimy kontrolować serce ponieważ pozostała zastawka dwupłatkowa, która w przyszłości również może wymagać operacyjnego leczenia. Rozwój Karola był sporo opóźniony w stosunku do innych zdrowych dzieci, chodzenie w 22 m.ż, mowa ruszyła dopiero w wieku 4 lat. Wada ta powoduje także bardzo sztywny chód i problemy z równowagą, przewraca się na prostej drodze. Karol do dnia dzisiejszego potrzebuje bardzo dużo rehabilitacji i innych zajęć rozwojowych, które niestety bardzo często są prywatne, a co za tym idzie bardzo drogie. Do tej pory radziliśmy sobie sami, lecz wydatki małe nie są, więc zdecydowałam się na ten krok, aby poprosić o pomoc co niestety łatwe nie jest. Pieniądze będą nam potrzebne na dodatkową rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt rehabilitacyjny oraz dalsze leczenie i konsultacje, bo przy tego typu problemach i wadach genetycznych konsultacji u lekarzy specjalistów jest bardzo dużo, a potrzeby rehabilitacji i innych terapii (między innymi jak terapia ręki – do dziś ma ogromne trudności ze wszystkimi pracami manualnymi jak rysowanie,pisanie, wycinanie itd.) oraz zajęć wspomagających jego rozwój wciąż rosną. Zespół Koolena de Vries jest przyczyną upośledzeń ruchowych, a także może powodować upośledzenia umysłowe, dlatego tak ważna jest rehabilitacja i wspomaganie rozwoju zajęciami terapeutycznymi.
Aby wesprzeć Karola pieniądze należy wpłacać na NR konta 84 2030 0045 1110 0000 0409 6940 BNP PARIBAS z dopiskiem Karol Krupa